H o m e
 Sitemap
 Tables
 Reports
 Results
 Averages
 Competitions
 Coaching
 Diary
 Social
 Contacts
 Clubs
 History
 Archive
 Feedback
 Links

    Portsmouth Archive

    Averages as at end 2004-2005 Season

    Return to Top


    Averages as at end 2003-2004 Season

            Players Averages 2003 / 2004 (Div/Avg/Played Order)        
                     
    23-Apr       Players Averages 2003-04      
           

         
    Name   ExJ Div Team Won PLYD % H'Cap
    McMullan Rod M   1 ARW 18 18 100.0 -4
    Toole Graham VM   1 Generation Aces 3 3 100.0 -4
    Hookey Roger VM   1 Generation Aces 47 50 94.0 -3
    Childs Charlie VM   1 Generation Aces 36 39 92.3 -3
    Rorke Alex M   1 ARW 38 42 90.5 -3
    Moody Bill VM Y 1 Hambledon 31 42 73.8 -1
    Cole George VM   1 Fareham Swallows 35 48 72.9 -1
    Shave Mauri VM   1 Fareham Swallows 28 39 71.8 -1
    Whitcher Andy VM   1 ARW 36 51 70.6 -1
    Turner Mike VM   1 Generation Aces 27 39 69.2 -1
    Smith Richard VM   1 Hambledon 26 39 66.7 -1
    Winkworth Roger VM   1 Cowplain Gold 29 44 65.9 -1
    Robinson Steve M   1 Fareham Swallows 21 35 60.0 0
    Fall Jason M   1 Fareham Valiant 31 54 57.4 0
    Woodacre Dave JB Y 1 Cowplain Blue 17 30 56.7 0
    Scott Mark VM   1 Fareham Valiant 30 54 55.6 0
    Woodacre Pete VM   1 Cowplain Blue 23 42 54.8 1
    Phillips Andy VM   1 Fareham Valiant 27 51 52.9 1
    Plunkett Robin M   1 Cowplain Gold 23 46 50.0 1
    Billings Richard M   1 Cowplain Gold 13 27 48.1 1
    Millar Robin M   1 Fareham Swallows 7 15 46.7 1
    Webb Nick VM   1 ARW 22 48 45.8 1
    Shipp Callum JB Y 1 BCA Blue 22 48 45.8 1
    Burton Ken VM   1 Cowplain Blue 20 45 44.4 2
    Bugden Andy VM Y 1 Hambledon 20 46 43.5 2
    Baldwin Alan VM   1 Fareham Rovers 19 47 40.4 2
    Farrow Trevor M   1 Fareham Rovers 18 47 38.3 2
    Jones Colin VM   1 Cowplain Gold 8 22 36.4 2
    Wilde Ray VM   1 Hambledon 3 9 33.3 3
    Humber D M   1 Generation Aces 1 3 33.3 3
    Hang Lian Zhu L   1 ALNS Unison Orange 11 35 31.4 3
    Gibbs Mike JB Y 1 BCA Blue 12 54 22.2 4
    Linsell Eric M   1 ALNS Unison Orange 3 21 14.3 5
    Voysey Russell M   1 ALNS Unison Orange 5 37 13.5 5
    Long Steve VM   1 BCA Blue 2 15 13.3 5
    Taylor Graham M   1 Fareham Rovers 5 47 10.6 5
    Grubb Peter VM   1 BCA Blue 2 33 6.1 5
    Head Trevor VM   1 ALNS Unison Orange 2 40 5.0 5
    Paul Joel M   1 Cowplain Blue 1 21 4.8 5
    Hall Brian VM   1 ALNS Unison Orange 0 3 0.0 5
    Lucking Danny M   1 Hambledon 0 3 0.0 5
    Haihiyom P M   2 ALNS Unison White 25 26 96.2 0
    Dunmall Rob VM   2 ALNS Unison White 53 56 94.6 1
    Oately Paul VM   2 BCA Red 42 49 85.7 1
    Clay George VM   2 Cowplain Cobras 36 42 85.7 1
    Bland Alan VM   2 SESA Perseus 27 34 79.4 2
    Greenwood Brian VM   2 Cowplain Black 45 57 78.9 2
    Smith Kevin M Y 2 ALNS Navy 40 51 78.4 2
    Emery Trevor VM   2 Cowplain Cobras 32 41 78.0 2
    Lee Mike VM   2 ALNS Unison Barons 41 57 71.9 3
    Cooper John M   2 Vosper Tenacity 39 58 67.2 3
    Turner Mike VM   2 ALNS Unison Barons 37 57 64.9 4
    Stagg Andrew M   2 BCA Red 30 47 63.8 4
    James Mike M   2 Cowplain Black 30 48 62.5 4
    Plant Chris M   2 Cowplain Cobras 16 26 61.5 4
    Hensman Ricky M   2 Cowplain Black 32 54 59.3 4
    Wiles Dave VM   2 SESA Neptune 32 54 59.3 4
    Mullett Lee M Y 2 ALNS Unison Indigo 23 42 54.8 5
    Plant Len VM   2 Cowplain Cobras 20 41 48.8 5
    Smith Marshall VM   2 Vosper Green 22 46 47.8 5
    Edge David M   2 Vosper Green 19 40 47.5 5
    Deacon Malcolm VM   2 ALNS Unison Barons 26 57 45.6 5
    Mcintosh Dave VM   2 Vosper Tenacity 20 44 45.5 5
    Thorne Mike M   2 SESA Perseus 24 53 45.3 5
    Harris Clive VM   2 BCA Red 18 45 40.0 6
    Broad Jim VM   2 SESA Neptune 18 45 40.0 6
    Currass Tim M   2 ALNS Navy 7 18 38.9 6
    Clark Colin VM   2 SESA Perseus 18 47 38.3 6
    Wildig John M   2 Vosper Green 19 50 38.0 6
    Cash Tony M   2 Vosper Tenacity 15 42 35.7 6
    Newman Peter M   2 Vosper Green 13 38 34.2 7
    Malcolm Jim VM   2 ALNS Unison White 5 15 33.3 7
    Kitching Will VM   2 SESA Neptune 13 45 28.9 7
    Gulvin John VM   2 BCA Red 10 35 28.6 7
    Barron Mary VL   2 SESA Neptune 7 27 25.9 7
    Lavender Ted VM   2 Vosper Tenacity 7 27 25.9 7
    Dummer Tony M   2 ALNS Unison White 12 47 25.5 7
    Stacey P M   2 ALNS Navy 10 41 24.4 8
    Eardley Phil VM   2 Cowplain Black 2 11 18.2 8
    Cherry Rafe M   2 ALNS Unison Indigo 5 29 17.2 8
    Hill G M   2 ALNS Navy 6 41 14.6 9
    Logan Malcolm VM   2 SESA Perseus 2 30 6.7 9
    Dobbin Dave VM   2 ALNS Unison Indigo 0 44 0.0 9
    Boakes P M   2 ALNS Navy 0 9 0.0 9
    Mustchin Ryan M   2 ALNS Unison Indigo 0 0.001 0.0 9
    Shipp Connor JB Y 3 BCA Green 49 53 92.5 4
    Boorah Barry VM   3 SESA Jupiter 30 33 90.9 4
    Willets Ashley JB   3 Generation II Kings 13 15 86.7 4
    Landsman Neil M   3 Cowplain Alexandra 40 51 78.4 5
    Wiggins Graham VM   3 Sporting St Clares 39 50 78.0 5
    Hyde Adam M Y 3 Cowplain Orange 39 51 76.5 5
    Nightingale Steve M   3 Cowplain Orange 32 42 76.2 5
    Scaddan Gareth M   3 Generation II Kings 6 8 75.0 5
    Jolley Dave VM   3 Cowplain Orange 32 45 71.1 6
    Parvin Peter M   3 SESA Saturn 31 44 70.5 6
    Miller Colin M   3 PW Red 34 51 66.7 6
    Hampton Tim M Y 3 Sporting St Clares 32 50 64.0 7
    Corner Chris M   3 Cowplain Alexandra 27 45 60.0 7
    Shaw Bob VM   3 Cowplain Orange 9 15 60.0 7
    Tee Brian M   3 SESA Saturn 26 47 55.3 7
    Lush George M   3 BCA Green 26 50 52.0 8
    Beal Phil VM   3 SESA Jupiter 22 44 50.0 8
    Russell Paul M   3 SESA Jupiter 19 38 50.0 8
    Denford Peter M   3 BCA Green 26 53 49.1 8
    Whatley Chris M   3 PW Black 26 54 48.1 8
    White G M   3 Cowplain Alexandra 4 9 44.4 9
    Wield Ian M   3 Cowplain Alexandra 17 39 43.6 9
    Edwards Billy M Y 3 Sixth Ave A 23 54 42.6 9
    Stone Richard VM   3 SESA Jupiter 16 41 39.0 9
    Gray Daphne VL   3 PW Black 19 51 37.3 9
    Wilson Clive VM   3 Sixth Ave A 20 54 37.0 9
    Wilson Lee JB Y 3 Sixth Ave A 20 54 37.0 9
    Azad Shabbir M   3 Generation II Kings 18 52 34.6 10
    Kyriakides Kostas M   3 SESA Saturn 16 51 31.4 10
    Wiggins Alan M   3 Sporting St Clares 13 47 27.7 10
    Scaddan Carly L   3 Generation II Kings 9 37 24.3 11
    Higgins Peter M   3 PW Black 12 54 22.2 11
    Peters John M   3 PW Red 4 18 22.2 11
    Lubbe Chris M   3 Generation II Kings 8 41 19.5 11
    Hansler Ray M   3 PW Red 9 48 18.8 11
    Swift Dave M   3 Sporting St Clares 2 12 16.7 11
    Plunkett Owen M   3 Cowplain Alexandra 1 9 11.1 12
    Cuzens Barry M   3 PW Red 2 42 4.8 12
    Tucker Steven M Y 4 ALNS Unison Green 3 3 100.0 6
    Fitzgerald Paul M Y 4 BCA Wasps 48 50 96.0 6
    Brightman John M   4 Avenue Puffins 37 42 88.1 7
    George William JB Y 4 BCA Wasps 37 42 88.1 7
    Morgan Dave M   4 St Clares G/Hoppers 42 49 85.7 7
    Knight Chris VM   4 ALNS Unison Green 34 41 82.9 8
    Compton Brian M   4 ALNS Unison Green 25 32 78.1 8
    Mattingly Viv VM   4 ALNS Unison Green 25 35 71.4 9
    Woolley Brian VM   4 Purbrook 27 39 69.2 9
    Purchase Allan VM   4 BCA Wasps 16 24 66.7 9
    Amey John VM   4 Sixth Ave B 31 49 63.3 10
    Dowding Fred M   4 BCA Hornets 26 42 61.9 10
    Clemens Ian VM   4 St Clares G/Hoppers 25 43 58.1 10
    Jones Rob M   4 BCA Hornets 9 16 56.3 10
    Briggs Douglas VM   4 ALNS Unison Green 10 18 55.6 10
    Wilson Jerry M   4 Purbrook 23 44 52.3 11
    Rayner Trevor M   4 Avenue Puffins 27 53 50.9 11
    Johnson Roy VM   4 SESA Mercury 22 45 48.9 11
    Harding Doug M   4 Wyeth A 17 37 45.9 11
    Lockton Neil M   4 PW Blue 24 54 44.4 12
    Slatter Pete M   4 PW Blue 22 51 43.1 12
    Prior Rod M   4 Wyeth A 21 49 42.9 12
    Tucker Scott JB Y 4 BCA Hornets 18 42 42.9 12
    Robson Jack VM   4 SESA Mercury 16 38 42.1 12
    White Gordon M   4 St Clares G/Hoppers 21 50 42.0 12
    Miles Lester JB Y 4 BCA Hornets 17 42 40.5 12
    Stock Pete VM   4 Sixth Ave B 21 52 40.4 12
    Millar Gordon M   4 SESA Mercury 14 39 35.9 12
    Harvey Eric VM   4 Sixth Ave B 17 49 34.7 13
    Grant Roland VM   4 BCA Wasps 12 35 34.3 13
    Lewes Rob M   4 Wyeth A 13 38 34.2 13
    Bailey Allan M   4 SESA Mercury 10 31 32.3 13
    Merali Shabbir M   4 Purbrook 7 23 30.4 13
    Wilson Derek M   4 Purbrook 13 44 29.5 13
    Parrott Tim M   4 Avenue Puffins 12 53 22.6 14
    Halsey Alan VM   4 BCA Wasps 2 9 22.2 14
    Wilkins Gordon M   4 Wyeth A 6 35 17.1 14
    Sutton Shirley VL   4 Sixth Ave B 1 6 16.7 14
    Wiggins Paul M   4 St Clares G/Hoppers 2 14 14.3 15
    Bartlett Nathan M   4 PW Blue 2 21 9.5 15
    Morgon Trevor VM   4 PW Blue 0 15 0.0 15
    Atkinson John M   4 PW Blue 0 0.001 0.0 15
    Hoyle Wayne M   5 Cowplain Crimson 32 33 97.0 9
    Wilson Don VM   5 Cowplain Crimson 43 45 95.6 9
    Tiller Barry VM   5 SESA Satellites 46 51 90.2 10
    Davey John VM   5 Eastoke Cougars 41 48 85.4 10
    Hansell Ian M   5 ALNS Unison Black 35 43 81.4 11
    Stanford Bert VM   5 Cowplain Crimson 18 24 75.0 11
    Saunders Eric VM   5 Eastoke Cougars 29 39 74.4 12
    Myers Arnold M   5 St Clares Swifts 40 54 74.1 12
    Green Adam M Y 5 ALNS Unison Crimson 37 50 74.0 12
    Martin Ray M   5 St Clares Swifts 27 39 69.2 12
    Prior Steve M   5 Wyeth B 24 36 66.7 12
    Forsey Brian VM   5 SESA Satellites 31 48 64.6 13
    Gunter Ray M   5 St Clares Swifts 25 39 64.1 13
    Ruse John M   5 ALNS Unison Black 33 52 63.5 13
    Collier Sandra VL   5 Lovedean 32 51 62.7 13
    Brahmabhatt Pranter M   5 ALNS Unison Black 9 15 60.0 13
    Bannister Gary M   5 Eastoke Cougars 17 30 56.7 13
    Elliott Peter M   5 ALNS Unison Crimson 18 35 51.4 14
    Peyser Mike VM   5 Cowplain Crimson 21 42 50.0 14
    Stanford Gary M   5 Cowplain Crimson 9 18 50.0 14
    Truby Roy VM   5 ALNS Unison Crimson 20 41 48.8 14
    Hazzard Brian M   5 Eastoke Cougars 7 15 46.7 14
    Marshall Ray VM   5 Lovedean 24 54 44.4 15
    Bannister Graham M   5 Eastoke Cougars 12 27 44.4 15
    Collins Sam M   5 Bedhampton Trojans 23 53 43.4 15
    Bushnell John M   5 St Clares Swifts 13 30 43.3 15
    Nockolds Bob M   5 SESA Satellites 13 33 39.4 15
    George Heather JL   5 ALNS Unison Black 15 43 34.9 16
    Pritchard Peter VM   5 Wyeth B 11 33 33.3 16
    Brightman Sue M   5 Avenue Toucans 9 30 30.0 16
    Percival Ed M   5 Avenue Toucans 16 54 29.6 16
    Dowling Michael M Y 5 ALNS Unison Crimson 8 27 29.6 16
    Collins Peter M   5 Bedhampton Trojans 10 35 28.6 16
    Hoath Phil M   5 Lovedean 14 51 27.5 16
    Cole Phil M   5 Wyeth B 7 30 23.3 16
    Pope Grahame VM   5 Wyeth B 4 18 22.2 16
    Cuell David M   5 Bedhampton Trojans 1 6 16.7 16
    Tricker Roger VM   5 SESA Satellites 4 30 13.3 17
    Denman Shaun M   5 Bedhampton Trojans 5 50 10.0 17
    Bone James M   5 Avenue Toucans 1 18 5.6 17
    Hollins Tony M   5 Avenue Toucans 2 39 5.1 17
    Mashayekh Hamid M   5 Wyeth B 1 24 4.2 17
    Bone Alex M   5 Avenue Toucans 0 15 0.0 17
    Neal Stuart M   5 Bedhampton Trojans 0 15 0.0 17
    Barker Norman VM   5 SESA Satellites 0 0.001 0.0 17
    Lucas Andy M Y 5 St Clares Swifts 0 0.001 0.0 17
    <

Return to Top