Wandlebury - SMILE Sun, 8 May 2005
Results
String White Yellow Orange Score

String
Name                 Age    Time
Dylan Smith           11     2m
Thomas Ibbs            6     5m
Megan Tobeck          12     3m
John Tobeck            6     4m
Michael Ibbs           9     4m
Rose Tobeck            8     3m
Callie Child           9     4m
Billie Frost           6     4m
Nathan Johnson         9     3m
Kamal Sayer            9     3m
Annabel Crawshaw       7     4m
Katie Crawshaw         9     3m
Jorda Johnson          4     5m
Lewis Cooper           6     3m
Todd Cooper            8     3m
Ben Wetherill          5     5m
Harry Stanley          8     4m
Joe Martin             8     5m
Alexandra Turland      6     4m
Joe Martin (2nd run)   8     2m
Harry Stanley          8     2m
Francesca Gonle        4     7m
Ellie Farrow           8     7m
Victoria Turland       9     3m
Alexandra Turland      6     4m
Elizabeth Turland      9     4m
White  1.1km
Pos  Name                         Class  Club    Time
 1   Thomas Hemingway              M9    WAOC   06:08
 2   Hannah Leverington            W10   Ind    08:48
 3   Catherine Hemingway           W5    WAOC   09:23
 4   Beth Goodman                        Ind    09:26
 5   Hope family                         Ind    10:35
 6   Taylor                              Ind    10:51
 7   Gardener                            Ind    12:05
 8   Tobeck family                       Ind    12:32
 9   Kamal                         M9    Ind    13:11
10   Katie                         W9    Ind    13:14
11   Charles Stine                 M8    Ind    13:22
12   Eleanor Farrow                W8    WAOC   13:27
13   Amy Windsor                   W5    KCS    13:44
14   Benjamin Scott                M8    WAOC   14:13
15   Emma Stine                    W5    Ind    15:28
16   Johnson family                      Ind    16:26
17   Ibbs family                         Ind    16:55
18   Duncan Cooper                 M4    WAOC   17:06
19   Oliver Parker                 M7    Ind    17:38
20   Matthew Knivett               M8    Ind    17:46
21   Clemens family                      Ind    18:40
22   Juliette & Beth                     Ind    22:30
23   Lewis Cooper                  M6    WAOC   23:30
24   Wilson family                       Ind    23:50
25   Elizabeth Turland             W9    Ind    23:53
     Alexandria Turland            W6    Ind    23:53
26   John Turland                        Ind    24:29
     Victoria Turland              W9    Ind    24:29
27   Ben Wetherill                 M5    WAOC   35:32
Yellow  1.7km
Pos  Name                         Class  Club    Time
 1   Joshua Hope                   M10   KCS    14:21
 2   Thomas Hemingway (2nd run)    M9    WAOC   14:59
 3   Hannah Leverington (2nd run)  W10   Ind    15:05
 4   David Hope (2nd run)                       17:10
 5   Crays & S. Blayney                  Ind    17:28
 6   Gardener (2nd run)                  Ind    17:50
 7   Cope                                Ind    18:05
 8   Hays family                         Ind    19:30
 9   Charles Stine (2nd run)       M8    Ind    20:07
10   Matthew Knivet (2nd run)      M8    Ind    20:52
11   Benjamin Scott                M8    WAOC   23:18
12   Todd Cooper                   M8    WAOC   24:16
13   Philip Sansom                 M10   KCS    27:14
14   Johnson family                      Ind    29:43
15   Clemens family (2nd run)            Ind    42:47
     John Norman                                Retired
     Oliver Parker (2nd run)                    Retired
Orange  3.0km
Pos  Name                         Class  Club    Time
 1   Cray & Blayney (2nd run)            Ind    23:32
 2   Cope (2nd run)                      Ind    25:32
 3   Jonathon Cronk                M12   WAOC   28:05
 4   Robert Sansom                 M45          31:40
 5   Stephen Borrill               M21   WAOC   35:18
 6   Kath Pennington               W50   WAOC   35:55
 7   Jo Love                       W21   Ind    38:28
 8   Jeremy Reizenstein            M21   Ind    38:35
 9   Jenny Grey                    W50   KCS    39:25
10   Julie Gabriel                       Ind    41:01
11   Stephane Baggitte                   Ind    41:15
12   Estall                              Ind    44:30
13   Ollie Batts                         Ind    44:53
14   Karen Heybrook                W40   WAOC   45:40
15   Hubbert family                      Ind    47:37
16   Hudspith                            Ind    49:40
17   Hudstall                            Ind    50:10
18   Matthew Knivet (3rd run)      M8    Ind    51:18
19   Bob John                            Ind    66:40
20   Child family                        Ind   100:15
Score
Pos  Name                         Class  Club    Time
 1   David Cronk                         WAOC   36:56
 2   Rosemary Dyer                 W21   CUOC   37:10
 3   John Sutcliffe                M21   WAOC   37:40
 4   Edmund Ward                         CUOC   43:15
 5   Lindsey Freeman                     WAOC   46:19
 6   Roger Horton                  M55   WAOC   48:39
 7   Jacqueline Heybrook           W13   WAOC   51:40
 8   Jonathon Love                 M40          53:01
 9   Amber & dad                                67:04
10   Andrew Collier                             67:20